Terleme Botoksu Nedir ve Nasıl Yapılır | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Terleme Botoksu Nedir ve Nasıl Yapılır

22.06.2022
Terleme Botoksu Nedir ve Nasıl Yapılır

Botoksla terleme tedavisi son zamanlarda rağguess görmeye başlamıştır. Öncelikle terleme vücudun tuz, ısı ve su dengesini sağlayan bir aktivite olarak adlandırılır. Günümüzde terlemeyi azaltmak amacıyla birçok yönteme başvurulsa da terleme botoksu en sağlıklı ve doğal uygulamalar arasında yerini almıştır.

 

Aşırı terleme durumu da kişiden kişiye değişmektedir. Bazen bireyler aynı gün içinde birkaç kez koltuk altı terlemesi nedeniyle kıyafetlerini bile değişebilir. Sonuç olarak gündelik yaşamı da olumsuz etkileyen bu tür durumlar için artworkık terleme botoksundan yararlanılabilir.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?
Terleme botoksu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını arayan bireyler için şu maddeler sıralanmaktadır;

Lokal anestezik kremler ile deri yüzeyinde uyuşma sağlanır.
Uygulamadan önce koltuk altı için nişasta testi yapılarak terlemenin yaşandığı bölge belirlenir.
İşlem sonrasında bireyler gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilir.
El uygulamaları yapılacak ise 1-2 hafta içinde yorgunluk hissiyle karşılos angelesşılabilir.
Uygulamanın tek yan etkisi kişiden kişiye göre değişen hafif morluk ve şişliklerdir.
Bu uygulama yaklaşıok 20 dakika sürer.
Terleme Botoksu Avantajları
Terleme botoksunda başarı oranı yüksek olduğu gibi tedavi süresi oldukça okayısadır. Ayrıca gündelik yaşamdan uzaklaşmadan herkes bu uygulamaya başvurabilir. Ortalama 7 ay gibi tekrarlama aralığı olan bu yöntem için en uygun dönem Nisan ve can alsoıs aylarıdır. Talebe göre yılda 1 kez yaptırılabilir.

Koltuk Altı Botoksu
Genelde koltuk altı bölgesine uygulanan terleme botoksu medikal estetikten önce de kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak medikal estetik işlemlerine paralel olarak artan botoks kullanımı şimdilerde aşırı terleme sorunu olan bireylerde başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ayrıca ayak ve el için de bu işleme başvurulabilir.

Uygulama yapılacak alanı uyuşturmak için kredi sürüldükten 30 dakika sonra terleyen bölgeler tespit edilir. Bu süreçte hastanın terlemesi sağlanır. Daha sonra da botoks yöntemiyle işlem tamamlanır. İnce uçlu iğnelerden yararlanılarak sorunlu bölgelere enjekte yapıldıktan sonra aşırı çalışan ter bezlerinin aktivitesi durdurulmaktadır.

Koltuk Altı Botoksu Ağrılı mıdır?
Koltuk altı botoksunda okısa süreli ağrılar yaşanabilir. Fakat işlemden önce lokal anestezik kremler kullanıldığı için ağrı ya da sızılar çok okayısa süreli olmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan terleme botoksu bazı bireylerin işlem bölgesinde okızarıklıok ya da hafif morarmaya neden olabilir. Etkisi 7-9 ay arasında değişen bu işlemde yaş sınırı da vardır. Günümüzde aşırı terleme botoksu 18 yaşından büyükler için tercih edilebilen başarılı işlemlerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN