Palyatif Bakım | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Palyatif Bakım

04.01.2021
Palyatif Bakım

Palyatif Bakım

Ciddi, uzun süreli rahatsızlıklarda veya yaşamı tehdit eden bir hastalık teşhisi konulmasında palyatif bakım önerilmektedir. Palyatif bakım gerek hastanın hayatını gerekse onun hayatını önemseyenlerin hayatlarını çok daha kolay hale getirebilmektedir. Bu bakım türü birinci basamak doktorlardan alınan bakımla birlikte yerine getirilebilmektedir. Ülkemizde bu bakım türü açısından ciddi bir açık bulunmaktadır. Bu çerçevede İstanbul palyatif bakım olarak sizlere hizmet vermekten büyük bir mutluluk duymaktayız.

 

Yeni Bir Tıp Uzmanlığı Palyatif Bakım

 

Burada, ağrıyı ve diğer rahatsız edici semptomları gidermeye ve duygusal, ruhsal ve pratik ihtiyaçlar karşılamaktadır. Neticede, bu yeni tıp uzmanlığı hem hastanın hem de hasta yakınlarının yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Kocaeli palyatif bakım merkezimiz neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek ve bunları gerçekleştirmek için sizinle birlikte çalışmaktadır. Hastalığın semptomlarının giderilmesi, danışmanlık, ruhsal rahatlık veya yaşam kalitesini artıran her şey bu bakımın konusudur.

Palyatif bakım, tüm tedavi seçeneklerini size sunmaktadır.

 

Palyatif bakımın güçlü yönlerinden biri, hastalığın insani yönünü hakkında sahip olduğu birikimlerdir. Palyatif bakım hastaları üzerinde yapılan pek çok araştırma bulunmaktadır. Bu araştırmaların birinde hangi özel ihtiyaçlara gerek duydukları sorulmuştur. Hastalar şu aşağıdaki konuları sıralamıştır:

 

-Bir kişi olarak tanınmak

 

-Bir seçeneğe sahip olmak ve kontrol altında olmak

 

-Aileye ve dışarıdaki dünyaya bağlı olmak

 

-Ruhsal olarak bağlı olmak

 

-Fiziksel rahatlık

 

Palyatif Bakım Merkezimizin Size Özel Hizmetleri

 

Bu çerçevede palyatif bakım merkezi günümüzde önemli bir ihtiyacı karşılamak için ortaya çıkmış sağlık kurumlarıdır. Bu kapsamda hizmet veren kurumumuza başvurmanız durumunda size özel çözümlerimizi paylaşmaktan memnun olacağız. Palyatif bakım merkezimizi ziyaret etiğiniz zaman hem hizmetlerimiz hem de ücretlerimiz konusunda bilgi alabilirsiniz. Kurumumuzda en uygun palyatif bakımı alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN