Palyatif bakım Nedir ? | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Palyatif Bakım Nedir ?

04.01.2021
Palyatif Bakım Nedir ?

Palyatif Bakım Nedir ?

Palyatif bakım, ağır ve ciddi bir şekilde ilerlemiş hastalıkları olan kişilere ve sevdiklerine hastalık süresince verilen ve yaşam kalitelerini iyileştirmeyi amaçlayan tedavidir. Kanser gibi ciddi ve ciddi hastalıklarda, hastalığın kendisi ve tedavisi hastanın sağlığı üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Bunlar arasında birçok bölgede  ağrı, bulantı ve beraberinde kusma, ishal, ödem, idrar ve böbrek sorunları, genel halsizlik, ruhsal yönden sorunlar ve daha fazlası bulunur.

Palyatif bakım, hastalık sürecinin sorunlarıyla en hafif geçebilecek şekilde başa çıkmak için gereken yaklaşımdır. Yaşamı tehdit eden bir hastalığı olan hasta ve ailelerinde tanıdan ölüme kadar ağrı ve semptomları erken teşhis etme ve ortadan kaldırma çabası ve onlara psikososyal ve manevi bir destek sağlayarak yaşam kalitelerini iyileştirmeye çalışmaktır. Bu nedenle palyatif bakım alanında uzman bir ekibin yapması gereken bir iştir.

Hasta ve Yakınlarına Hastalıkla Mücadele Edilmesi Konusunda Destek Sağlamaktadır

Hastaların son dakikaya kadar aktif bir yaşam sürmesini sağlar. Amacı, hasta yakınlarını son ana kadar olan bakım konusunda eğitmek ve bu bakıma aktif olarak katılımlarını sağlamaktır. Firma olarak sevdiklerinizin yaşam kalitesini artırıp bu ciddi hastalık sürecinin olumlu yönde ilerlemesini sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu hassas süreçte palyatif bakım hizmeti veren yerler ve onların seçimi, hem hizmet hem de hastanın yaşam kalitesini fiziksel ve ruhsal yönden olumlu yönde seyir etmesini sağlayabilmek açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle bu süreci yaşamakta olan hasta ve ailesinin alanında uzman bir ekipten tedavi için destek almaları için firma olarak sürekli kendimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz. Alanında uzman bir ekip ile çalışarak firma olarak verdiğimiz palyatif bakım, kritik süreçte olan hasta bakımını ve yakınlarının yaşadığı çeşitli sorunların kapsayıcı yönden bakmayı amaçlayan bir felsefeye sahiptir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN