Özel Hastanelerde Ücretsiz Radyoterapi | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Özel Hastanelerde Ücretsiz Radyoterapi

Özel Hastanelerde Ücretsiz Radyoterapi

Özel Hastanelerde Ücretsiz Radyoterapi

 

Hastalığı tam olarak iyileştirmenin mümkün olmadığı bazı durumlarda hastaların ağrı kanama gibi yakınmalarını gidermeye yönelik tedavilere palyatif tedavi denir.

Radyoterapi Nedir?

Radyoterapi, radyasyonun kanser hücrelerini öldürmek için kullanıldığı bir tedavidir. Kanserin erken evresinde kullanılabildiği gibi yayılmaya başladığında da kullanılabilen bir tedavi olan radyoterapi, kanser hastalarının yakınmalarında rahatlama sağlayan en önemli palyatif tedavilerden bir tanesidir.

Palyatif radyoterapi ile kemik metastazlarına bağlı ağrı; beyin metastazları, omurilik basısı, akciğer kanseri, sindirim sistemi tümörleri ve idrar yolu kanserlerine bağlı bası ve kanamalarda, jinekolojik tümörlere bağlı kanamalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Palyatif radyoterapi hastanın yakınmalarını gidermede oldukça başarılı ve yan etkisi az bir tedavi yöntemidir.

Radyoterapi Niçin Kullanılır?

Kanseri tamamen iyileştirmeye çalışır (küratif radyoterapi)
Diğer tedavileri daha etkili hale getirir (neo-adjuvan radyoterapi)
Ameliyattan sonra kanserin geri gelme riskini azaltır(adjuvan radyoterapi)
Tedavi mümkün değilse semptomları hafifletmek (palyatif radyoterapi)

Radyoterapinin ne kadar iyi çalıştığı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle en etkili kanser tedavilerinden birisidir.

Radyoterapinin Yan Etkileri

Radyoterapi, kanser hücrelerini öldürürken, bazı sağlıklı hücrelere de zarar verebilir. Çoğu tedavi edilebilen bu yan etkilerin oldukça büyük bir kısmı tedavi bittiğinde geçer.
Bu, aşağıdaki gibi bazı yan etkilere neden olabilir:

Kırmızı cilt

Yorgun hissetmek

Tedavi edilen bölgede saç dökülmesi

Hasta hissetmek

İştahını kaybetmek

Ağrıyan bir ağız

İshal

Radyasyon vücudunuzdan geçerken harici radyoterapi sizi radyoaktif yapmaz. İmplantlardan veya enjeksiyonlardan kaynaklanan radyasyon vücutta birkaç gün kalabileceğinden, tedbirli olmak ve birkaç gün boyunca başka insanlarla temasta bulunmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ücretsiz Radyoterapi

SGK’lı özel hastanelerde ilave ücret alınmayan bazı sağlık hizmetleri vardır.  Kanser tedavisi kapsamında yer alan radyoterapiden ücretsiz bir şekilde yararlanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Adreslerimiz
info@palyatifhastabakim.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN