Özel Hastanelerde Ücretsiz Kemoterapi | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Özel Hastanelerde Ücretsiz Kemoterapi

05.01.2021
Özel Hastanelerde Ücretsiz Kemoterapi

Özel Hastanelerde Ücretsiz Kemoterapi

Kemoterapi, kanser nedeniyle hızla büyüyen hücreleri yok etmek için bünyesinde güçlü kimyasallar bulunduran ilaçlarla tedavidir. Kemoterapi çoğunluklu kansere yönelik bir tedavi yöntemidir. Vücutta yer alan kanser hücrelerinin sağlam hücrelerden çok daha çabuk büyümesi ve çoğalması bunun nedenidir. Pek çok çeşitte kemoterapiye yönelik ilaç bulunmaktadır. Kemoterapiye yönelik ilaçların, çok farklı kanserlere ilişkin tedavilerde, tek tek ya da birlikte kullanılması mümkündür.

Kemoterapi pek çok kanser çeşidini tedavi etmede tesiri en yüksek yöntemse de, yan etkisi bulunmaktadır. Bu tedavideki birtakım yan etkiler hafif olmakta ve tedavi edilebilmektedir. Ancak bazıları var ki önemli problemlere yol açabilmektedir. Kemoterapi tedavisinde, hasta bünyesindeki kanserli hücrelerin bertaraf edilmesi amaçlanmaktadır. Kliniğimize başvuran SGK’lı hastalarımıza ücretsiz kemoterapi tedavisi uygulamaktayız.

Kanser tedavisinde kemoterapinin uygulanmasına ilişkin birtakım düzenlemeler bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Başka tedavilere başvurmadan kanseri tedavi etmek. Kemoterapi tedavisi birincil ya da tek tedavi yöntemi olarak uygulanabilir.

Başka tedaviler uygulandıktan sonra temizlenmemiş kanserli hücreleri öldürmek. Koruyucu tedavi olarak da adlandırılan bu yöntem cerrahi gibi başka tedavilerden sonra kalan kanserli hücreleri öldürmek için kullanılmaktadır.

Başka tedavileri uygulamaya hazır etmek. Yine koruyucu tedavi olarak kullanılan bu yöntem radyasyon veya cerrahi tedavilerini olanaklı hale getirmek içindir. Burada amaç tümörü küçültmektir.

Semptom ve bulguları hafifletmek. Kanserli hücreleri yok ederek ondan kaynaklanan semptom ve bulguları hafifletmektir. Bu palyatif kemoterapi olarak adlandırılır.

Kanser Dışındaki Hastalıklarda Kemoterapi

Kanser harici bazı hastalıklarda kemoterapi tedavisinin uygulandığı görülmektedir. Bu gibi SGK’lı hastaların özel hastanelerde ücretsiz kemoterapi tedavisi yapılmaktadır. bunları hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

Kemik iliğinin nakline ilişkin ameliyatlara hazırlık yapmak

Bağışıklık sisteminin fazlaca aktif bulunduğu Lupus ya da romatoid artrit gibi bazı hastalıklarda kontrole kolaylık sağlamak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN