Hamilelikte ve Emzirirken Lazer Epilasyon | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Hamilelikte ve Emzirirken Lazer Epilasyon

21.06.2022
Hamilelikte ve Emzirirken Lazer Epilasyon

Amilelikte ve emzirirken lazer epilasyon yapılması sakıncalı mı sorusu anne adayı kadınların en çadequate merak ettikleri sorulardır. Uzman estetisyenlerimizin cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Güvenli mi?
Lazer epilasyon, özellikle Sağlık Bakanlığı denetimli klinikler tercih edildiği sürece tamamen güvenli bir işlem olmakla birlikte hamilelik esnasında uygulanması tercih ve tavsiye edilmemektedir. Lazer epilasyon işleminin fetüs üzerindeki etkilerini ortaya koyan klinik araştırmaların olmaması bu konuda hazard alınmaması için öncelikli nedendir.

Hamileyken lazer epilasyona başlamamanız için diğer bir önemli nokta ise vücudunuzdaki hormon değişiklikleri nedeniyle karşılos angelesşabileceğiniz komplikasyonlardır. İşlem esnasında meydana gelebilecek olası cilt yanıklarının iyileşme süresi çadequate daha uzun olacak ve melanin artworkışı nedeniyle hiperpigmentasyonla karşılos angelesşma ihtimaliniz de artacaktır.

Son olarak, yine hormonlarda yaşanan değişiklikler sonucu, hamilelik öncesi başarılı geçmiş lazer epilasyon seanslarına rağmen doğum sonrası yeniden okıllanma görülmesi de söz konusu olabilmektedir.

Hamileyken ağda, tıraş etme gibi eski yöntemler sizin için oldukça zahmetli gelecek olsa da lazer epilasyon konforunu doğum sonrası bir zamana ertelemenizi ve yaptıracağınız herhangi bir işlem öncesi doktorunuza danışmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN