Evde Fizik Tedavi | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Evde Fizik Tedavi

07.01.2021
Evde Fizik Tedavi

Evde Fizik Tedavi

Fizik tedaviler genellikle kliniklerde ya da hastanelerde yapılmaktadır. Fakat fizik tedavi rahatlıkla ev ortamında yapılabilecek bir durumdur. Genel olarak yatağa bağımlı ya da herhangi bir nedenden kaynaklı hastane ve kliniğe gidemeyen bireyler için uygulanır. Böylece fizik tedavi uygulamasına ihtiyacı olan bireylerin evde fizik tedavi hizmetine ulaşması sağlanmaktadır. Hastalar için oldukça avantajlar içeren evde fizik tedavi uygulaması, hastanın daha kısa sürede normal yaşantısına dönmesini de sağlamaktadır.

Evde Yapılan Fizik Tedavi Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Evde yapılan fizik tedavi uygulamalarında seanslar hastanın belirlediği saatte başlamaktadır. Hasta klinik ya da hastane ortamına gitmek için efor ve zaman harcamamaktadır. Risk altındaki hastaların klinikte ya da hastanede enfeksiyon alma durumu olmamaktadır. Birey evde kendini daha rahat ve güvende hissetmektedir ve daha fazla konsantrasyon sağlar.  Özellikle felç ya da protez ameliyatı geçirmiş bireylerde hastaneye gitme zorluğunu ortadan kaldırmaktadır.

Evde Yapılan Fizik Tedavi Uygulamaları Hangi Hasta Grupları İçin Uygundur?

Felçli olan hastalar başta olmak üzere Parkinson hastaları, omurilik hastaları, MS hastaları, beliyle ilgili problem yaşayan, yürümekte zorlanan kişiler, bel fıtığıyla ilgili sorun yaşayan kişilerde fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Fizik tedavide yapılacak süre hastalığa ve hasta durumuna göre farklılıklar göstermektedir. En uygun evde fizik tedavi planı fizyoterpist ile görüşme sonrası belirlenir.

Evde Yapılan Fizik Tedavi Uygulamalarında Kullanılan Aletler Ve Ücretler Nelerdir?

Evde fizik tedavi uygulamalarında bazı aletler kullanılabilmektedir. Ağrı bantları, kas stimülasyon cihazları, egzersiz alet ve topları, pilates topu ve tens elektrotları gibi birçok alet kullanılmaktadır. Evde fizik tedavi uygulamalarında ücretler birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Ücret yaşanılan bölgeye, hastalığa ve tedavinin uygulama süresi gibi birçok değişkenden etkilenmektedir. Ücret için kurumu arayıp bilgi almak gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN