Alexandrite Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası | Palyatif Hasta Bakımı
Size bir telefon kadar yakınız
Dil Seçin
english german arabic turkish

Alexandrite Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

21.06.2022
Alexandrite Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Alexandrite lazer epilasyon, artıokay sadece kadınlar tarafından değil sunduğu rahatlık ve hijyen nedeniyle erkekler tarafından da tercih edilen etkili bir lazer epilasyon yöntemidir.

Cilt üzerinde ileriye yönelik etkisi öngörülemeyen ürünlerin ya da cihazların kullanıldığı bazı lazer epilasyon yöntemlerinin aksine FDA® onaylı cihazlar (Candela seasoned®) ile uygulanan Alexandrite lazer epilasyon, cilde temas etmeden işlem yapmaya olanak tanıması nedeniyle günümüzde klinik olarak en çadequate tercih edilen ve güvenilen yöntem olarak öne çıkar.

Bu yazımızda lazer epilasyon uzmanlarımıza en çadequate sorulan soruları göz önünde bulundurarak lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Lazer Epilasyon Öncesi
Epilasyondan 2 gün önce tüy okayısaltma işlemi yapınız.
Epilasyona başlamadan 1 ay önce güneşlenme, solaryum gibi cilt rengini koyulaştıran, bronzlaştıran işlemlerden kaçınınız.
Doğal cilt renginiz epilasyonun başarısı için çgood enough önemlidir.
Cildinizi yoğun ve uzun süreli güneş ışığına maruz bırakmayınız. Yaz ya da okayış fark etmeksizin en az 30 faktörlü güneş kremi ile cildinizi koruyunuz.
Regl döneminizde epilasyon işlemi yaptırmayınız.
Acı eşiğiniz düşükse ve beklediğinizden daha fazla acı hissediyorsanız seans öncesinde kiniğimizden cildiniz için güvenli bir anestezik krem temin edebilirsiniz.
İl. A.ç kullanımınız varsa mutlaka uzmanınızla paylaşınız. İlaç etkileşimlerini dikkate alarak seanslarınıza bir dönem ara verilmesine gerek duyulabileceğini unutmayınız.
Lazer Epilasyon Sonrası
Epilasyon sonrası, özellikle hassas ciltte okısa süreli okızarıklıokay ya da kabarıklıok oluşması normaldir, endişelenmeyiniz. Bu belirtiler 1 saat ila 1 gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Okayızarıklık oluşmasını engellemek ve bölgeyi rahatlatmak için uzmanlarımız size uygun ürün önerisinde bulunacaklardır. Uzun süreli okızarıklıokay durumunda mutlaka bizimle irtibata geçiniz.
Seans aralarında ve her seanstan sonra düzenli cilt bakımına ve nemlendirmeye dikkat ediniz.
Epilasyondan 1 gün sonra ılık su ile duş alabilirsiniz. Sıcak su veya cildi tahriş edecek kese ve peeling uygulamaları için epilasyondan sonra en az 1 hafta beklemelisiniz.
Epilasyondan sonraki ilk 2 gün güneşe maruz kalmayınız ve bu süreden sonra da en az 30 faktörlü güneş kremi kullanmaya dikkat ediniz.
Bir sonraki seansa kadar tüylerin sizi rahatsız edecek kadar uzaması durumunda makas veya jiletle kısaltma yapınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN